Gerda Šukytė, „Lietuvos balsas“ šeštojo sezono nugalėtoja, dalinasi savo mintimis apie literatūrą mokykloje. Interviu atliktas žinutėmis per instagram. Kiti ciklo pokalbiai.
Kokius kūrinius mokykloje skaityti buvo didžiausia kančia?
Tikriausiai visi renesanso baroko ir romantizmo kūriniai. Na. Visi ankstesnieji.
Ar buvo literatūros, autorių, kuriuos skaityti buvo tiesiog palaima?
Labiausiai įsiminė Sruogos „Dievų miškas“, Kafkos „Metamorfozė“ ir Radausko eilėraščiai. „Dievų mišką“ skaičiau net porą kartų. Nuostabi knyga. Visi autoriaus išgyvenimai labai įsigeria į širdį, sukrečia. Tuo pačiu stebina žmonių stiprybė ir gebėjimas pasijuokt iš tragiškos situacijos.
Ar yra koks nors posakis ar rašytojo mintis, kurią iki šiol prisimeni ir pasakytum net pažadinta vidury nakties?
Prisipažinsiu, bet sunkiai sekasi su citatom. Tam mėgstu pirkt knygas, kad galėčiau pasibraukt. Nes žinau, kad neprisiminsiu
Jei gautum supergalią pakeisti tai, kaip mokykloje mokoma lietuvių kalbos ir literatūros, ką pakeistum pirmiausiai?
Tikriausiai įtraukčiau daugiau šiuolaikinių kūrinių. Manau, kad dalis dabar esančių sąraše yra kiek per sunkūs. Ir senesnė literatūra galbūt nelabai domina vaikus. Bent jau iš savo pusės taip galiu sakyti. Žinoma. Svarbu supažindinti. Bet galbūt nereiktų tiek sutelkti dėmesio. Žinau nemažai šiuolaikinių autorių, kurių knygas norėčiau, kad visi būtų bent bandę skaityti. Ruta Sepetys, Marius Povilas Elijas Martynenko. Tikriausiai pirmieji, kurie dabar šauna į galvą.
Daugiau apie dainininkę Gerdą Šukytę: atlikėjos instagram paskyra.